TATTOOS

            Tatuaże na ciele Angeliny są przedmiotem częstych komentarzy i dociekań ze strony mediów. Sama aktorka stwierdziła, że nie przeszkadzają jej one w pracy, a przy obecnym poziomie techniki filmowej mogą zostać łatwo zamaskowane. W wielu produkcjach, w których występowała Jolie jej tatuaże ukrywano za pomocą makijażu.    


"Według mnie tatuaże są na czasie. Jeden z moich  tatuaży zrobiłam w salonie tatuaży  w Szkocji, własnoręcznie,  w środku nocy - nie  żałuję tego. Zawsze będzie on wspomnieniem  tamtej chwili" - Angelina Jolie.     


         Chiński symbol śmierci-prawy barkBył to pierwszy tatuaż Angeliny.Kiedykolwiek na niego spoglądała przypominał,aby żyć pełnią życia.Został usunięty i obecnie na tym miejscu znajduje się motyw kambodżański.


Plemienne znaki-dolna część pleców
Dwa plemienne,indiańskie znaki umiejscowione w dolnej części pleców,symetrycznie wytatuowane.


Smok-lewy biceps


"Niebieskie okienko"-dolna część plecówWzór znajduje się w dolnej części pleców, pomiędzy indiańskimi znakami. Angelina poczuła potrzebę wytatuowania owego 'okienka', ponieważ, jak sama powiedziała, całe życie wyglądała przez 'okno' i    żałowała, że nie znajduje się gdzieś indziej.

              
              Linia-wewnętrzna strona ręki
      

Abstrakcyjna linia zaprojektowana przez Angeline i jej byłego męża - Billego Boba ozdabia prawe przedramię.

                Smok z niebieskim językiem-biodro  Wykonany po 'upojnej' nocy w Amsterdamie.
"Rano obudziłam się w łóżku wodnym z tym śmiesznie wyglądającym smokiem z niebieskim językiem na moim biodrze. Zdałam sobie sprawę, że popełniłam błąd i po paru miesiącach zakryłam go   krzyżem" -ANGIE

                                         Czarny krzyż-biodroTatuaż ten widnieje na lewym biodrze, przykrył wcześniejszego smoka z niebieskim języczkiem. Jest to duży wzór, widziany już z daleka, ilekroć Angelina włoży krótszą bluzkę.Nie można stwierdzić, jaka jest jego wielkość i gdzie się kończy. Angelina wyjaśniła to na swój sposób, mówiąc: 

"Kiedy moje spodnie są zawieszone nisko, wygląda to tak, jakbym nosiła ze sobą sztylet." 

Trudno nie przyznać jej racji, bo rzeczywiście, patrząc na wzór odnosi się chwilowe wrażenie, że za spodnie ma wetknięty nóż, a wystaje tylko spora rękojeść. Wielu uważa, że jest to najseksowniejszy z jej tatuaży, mocny, wyrazisty, a zarazem prosty, kojarzący się z krwiożerczością i prymitywnymi obrzędami. 


"Quod Me Nutrit Me Destruit" -biodro               

Łacińska sentencja, umiejscowiona na brzuchu, tuż obok krzyża. Najczęstsze tłumaczenie to: "To co trzyma mnie przy życiu, jednocześnie mnie zabija". Znane są także inne tłumaczenia pierwszej części owego cytatu: "To co mnie żywi..." i "To co mnie tworzy..." Jest to dość tajemniczy wzór, a to z tego powodu, że Angelina nigdy nie wytłumaczyła powodów oraz okoliczności powstania tatuażu oraz unika rozmów na ten temat. Jakiś czas temu ktoś się doszukał w tych słowach symbolu mentalnej i duchowej przynależności do anorektyczek, a ściślej - kobiet świadomych i dumnych z tego, że cierpią na anoreksję. 
Oczywiście wszelkie pogłoski, jakoby Jolie była anorektyczką, a teraz promuje i wspiera anorektyczny ‘styl życia’ to kompletne bzdury, wręcz oszczerstwa. Jednakże idolka wielu młodych dziewczyn postąpiła nieco nieodpowiedzialnie, afiszując się z takim napisem na własnym ciele. W USA ciężko znaleźć strony promujące anoreksję, jest to nielegalne. Dlatego ruch ten zszedł do podziemia. Opatrznie zrozumiano tatuaż Angie, być może wytłumaczono go po swojemu, w każdym razie po haśle "Quod me nutrit me destruit" rozpoznają się anorektyczki na całym świecie, również w Polsce, wręcz obrały je za swoistą mantrę. Zapewne patrzą na Angelinę jak na wzór do naśladowania i przykład, że anoreksja to droga do piękna. Nic bardziej mylnego.


„A PRAYER FOR THE WILD AT HEART, KEPT IN CAGES”

Czyli w tłumaczeniu na polski „Modlitwa za dzikie serca, trzymane w klatkach”, w języku potocznym oznacza „Nie znam nikogo, kto czułby się naprawdę wolny”. Wspomniane słowa to cytat, zaczerpnięty z utworu Tennessee Williams. Wzór umiejscowiony jest na lewym przedramieniu i zakrywa chiński symbol odwagi. Jolie wytatuowała go sobie po oscarowej roli w "Przerwanej lekcji muzyki", w obecności swojej matki.

"Billy Bob"- lewe ramię, (usunięty)

Wzór znajdował się na lewym ramieniu, tuż nad słynnym smokiem. Jest to imię jej byłego męża, Billego Boba Thorntona, którego wytatuowanie świadczyło o silnym związku i głębokiej więzi ze strony Angie. Rozpad małżeństwa był oczywistym powodem usunięcia tatuażu. Imię szybko zniknęło z ramienia, bezlitośnie potraktowane laserem, jednak był to na tyle duży wzór, że szramy i jaśniejsza plama były widoczne jeszcze przez dłuższy czas i maskowanie nie zawsze pomagało. Jak to kiedyś podsumował jakiś dziennikarz, a być może sama Angelina, pozostały blizny na duszy i ciele.
Chodzą także pogłoski o podobnym tatuażu umiejscowionym poniżej linii pasa, który de facto także został usunięty, zaś zdjęć nie ma z wiadomych przyczyn. Chociaż ostatnio plotkarskie portale szturmem zdobyła informacja, że wzór z miejsca intymnego jednak nie został usunięty. Dowodów nie przedstawimy, ten słodki sekret zna tylko Angie i teraz także Brad Pitt ;)


                          Smok-dolna część pleców.

               
Smok ten jest umiejscowiony tuż ponad indiańskimi znakami.
                              
         Starożytne pismo-plecyTatuaż przedstawia pięć kolumn składających się z wiekowego, kambodżańskiego pisma, zapisanego w języku Khmerów. Wzór zdobi prawy bark, Angelina zrobiła go po adoptowaniu kambodżańskiego chłopca, Maddoxa. Ten tradycyjny motyw, który najprawdopodobniej jest modlitwą, ma zapobiegać nieszczęściom i chronić przed wypadkami. Tatuaż jest ściśle związany właśnie z synem Angie, to jego ma otaczać opieką.

                Know your right-kark“Znaj swoje prawa” – mówi tatuaż Angeliny, umiejscowiony na karku, zaraz pod linia włosów. Jolie twierdzi, iż ten tatuaż przypomina jej o zachowaniu ludzkiego rozsadku w naglych sytuacjach. Ponoć sentencja ma także związek z organizacja WATER AND ENERGY RELIEF INTERNATIONAL, w która aktorka jest zaangażowana razem ze swoim partnerem Bradem Pittem.

Współrzędne geograficzne-ramię


Angelina wykonała ten tatuaż, by upamiętnić miejsca narodzin swojej szóstki dzieci. Pierwsze cztery szerokości geograficzne zostały wykonane jednocześnie, a po narodzinach bliźniąt zostały dodane kolejne dwie.
N11° 33' 00" E104° 51' 00" : miejsce w Kambodży gdzie urodził sie najstarszy syn Angeliny, Maddox
N09° 02' 00" E038° 45' 00" : miejsce w Etiopii, gdzie urodziła sie czarnoskóra córeczka Angeliny, Zahara
S22° 40' 26" E014° 31' 40" : Miejsce w Namibii, Swakopmund, gdzie urodziło sie pierwsze biologiczne dziecko Angeliny Jolie i Brada Pitta, Shiloh
N10° 46' 00" E106° 41' 40" : miejsce w Wietnamie, gdzie urodził sie kolejny syn Angeliny, Pax Thien
N43° 41' 21'' E07° 14' 28'' : miejsce we Francji, Nicei, gdzie urodziła sie kolejna biologiczna córka Angeliny i Brada, Vivienne Marcheline 
N43° 41' 21'' E07° 14' 28'': : miejsce we Francji, Nicei, gdzie urodził się pierwszy biologiczny syn Angeliny i Brada, Knox Leon.

Arabski napis -przedramie


Treść arabskiego napisu na przedramieniu gwiazdy nie została jeszcze rozszyfrowana, ale spekuluje się, że ma on związek z prewencyjnym zabiegiem mastektomii, jakiemu poddała się w kwietniu.Na ciele artystki widnieje już w efekcie osiemnaście tatuaży.

                                                  LITERA H  -  NADGARSTEK 

Na nadgarstku ma wytatuowane małe „h” oraz w datę 13 maja 1940 w alfabecie rzymskim – aby uczcić słynną mowę Winstona Churchilla „Krew, trud, łzy i pot”.

                 DETERMINACJA- PRAWIE RAMIE
                         Napis po arabsku na prawym ramieniu znaczy “determinacja”.

Angelina Jolie zdecydowanie nie należy do osób, które boją się igieł. Każde ważne wydarzenie w swoim życiu aktorka upamiętnia w postaci tatuażu.